“Het gevoel hebben dat je echt kunt helpen, daarvoor doe ik het”
Martijn- Moving Mind
Martijn is student Elektronica-ICT aan UCLL Diepenbeek. Je zou dan misschien ook niet verwachten dat hij een project rond kinderepilepsie uitwerkte, maar dankzij een innovatieve samenwerking tussen verschillende vakrichtingen, is dat precies waarvoor hij zich de laatste tijd heeft ingezet. Met een award als resultaat!
Dankzij een innovatieve headset die hersengolven bij kinderen detecteert, kunnen absence-aanvallen beter en sneller worden herkend. Een kind dat in de klas onoplettend aan het dagdromen lijkt, heeft misschien wel een medische aandoening die tot dusver onopgemerkt ging: epilepsie.
Daar kan deze student samen met studenten Verpleegkunde misschien verandering in brengen in de toekomst. Hoewel de headset voorlopig nog niet op grote schaal beschikbaar is, was deze medisch-technologische innovatie wat ons betreft de Moving Mind-award meer dan waard!