

Kruimelpad
Human Resources Management
Soms hoef je niet te kiezen tussen je hoofd en je hart.
Kijk maar naar onze nieuwe bachelor Human Resources Management:
- Je hebt verstand van zaken én een hart voor mensenzaken.
- Je coacht graag andere mensen en bent geboeid door de bedrijfswereld.
- Je wil je organisatie skills én people skills inzetten voor werknemers én organisaties.
Iets voor jou?
Move naar Human Resources Management

Talent vinden, oriënteren, motiveren, het 'nieuwe werken' vormgeven … Human Resources Management is een job die work work work en life life life combineert. Maak kennis met onze nieuwe bachelor Human Resources Management, of kortweg HRM.
Wie ben je?

Ben jij de toekomstige HR-professional waar we naar op zoek zijn?
- Je kan anderen motiveren en inspireren
- Je wil mensen coachen
- Je bent communicatief en flexibel
- Je bent een teamplayer
- Je zet graag je tanden in het zoeken naar oplossingen
- Je bent geboeid door de bedrijfswereld en de arbeidsmarkt
- Je staat open voor en krijgt energie van internationale contacten en/of ervaringen
Wat word je?

We zien onze afgestudeerde all-round HR-professionals vooral terug in deze 4 functie-profielen:
- Talent specialist: Je hebt een cruciale rol bij het aantrekken, ontwikkelen en behouden van talenten (van employer branding over onboarding van nieuwe medewerkers tot hun loopbaanontwikkeling)
- Expert sociale relaties: Als beginnende HR-professional communiceer je vlot, bemiddel je oplossingsgericht in conflicten en ondersteun je veranderingen in de organisatie. Later in je carrière leid je veranderingsprocessen en bemiddel je in complexe conflicten.
- Business partner: Je biedt ondersteuning aan leidinggevenden in hun people-rol (coachen, motiveren ...).
- Payroll officer: Je wordt specialist personeelsadministratie en zorgt voor een vlotte uitbetaling van de lonen. Je gebruikt daarvoor relevante HR-data en ICT-tools.
Van de eerste tot de laatste fase word je ondergedompeld in het domein HRM. We zorgen dat jij een all-round HR-generalist wordt die (binnen het domein) dan ook van àlle markten thuis is.
6 Leerlijnen
Onze opleidingsonderdelen clusteren we in onderstaande 6 cruciale HRM-leerlijnen die je elke fase opnieuw zal tegenkomen. Bovendien word je begeleid en gecoacht in je persoonlijke ontwikkeling, aan de hand van de 'Talentenroute', die méé als een rode draad doorheen de opleiding loopt.

Studieprogramma (3 fases)
Hier ontdek je de opleidingsonderdelen per fase,
volledig opgebouwd aan de hand van 6 leerlijnen.
Overschakelen van een andere richting?
Heb je eerst iets anders gestudeerd of uitgeprobeerd? Geen zorgen; het is soms wat zoeken naar welke opleiding jou op het lijf geschreven is. Contacteer ons en ontdek of deze studie bij jou past. We helpen je ook graag verder met vragen over vrijstellingen. Welkom bij de Moving Minds! Of wil je vanaf februari relevante opleidingsonderdelen volgen om aan te sluiten? Via onderstaande contacten kan je meer informatie op maat opvragen.
- Voor campus Diepenbeek: marnik.bodson@ucll.be
- Voor campus Proximus in Heverlee: miek.dilworth@ucll.be
Vragen over vrijstellingen? Neem contact op met een van onze studietrajectcoaches. Om je snel op weg te kunnen helpen, kies je voor de letter die overeenkomt met de eerste letter van je achternaam:
- In Heverlee: Ruth Vanthoor
- In Diepenbeek: Micheline Broekmans
Er is geen inschrijfdeadline. Als je je inschrijft op het moment dat de lessen al gestart zijn, kan je nog altijd deelnemen. Let wel: vanaf half oktober zal je mogelijk een aantal vakken niet in het geplande jaar van het modeltraject kunnen opnemen. Vraag dat na bij je trajectcoach:
- In Heverlee: Ruth Vanthoor
- In Diepenbeek: Micheline Broekmans

Nina Stas, Alumnus Personeelswerk
Werkveld aan het woord
Talent Acquisition Specialist @ H.Essers - Sandra Snellinx
Wat doet een Talent Acquisition Specialist bijvoorbeeld zoal? En wat maakt die job zo boeiend? Sandra Snellinx, Talent Acquisition Specialist van H. Essers legt het even uit.

Jan Creemers, Human Resources Organisation - Infrabel
Wandel even mee door één van de campussen?
Deze video geeft je een goede impressie van de faciliteiten van campus Proximus.
(Campus Diepenbeek heeft vergelijkbare faciliteiten.)
Aan de slag

Een greep uit de mogelijkheden: als afgestudeerde bachelor HRM vind je vlot een job!
- Recruiter, Talent Matcher,
- Learning and development officer,
- HR-consulent, HR Project Consultant, HR-Officer, HR Business Partner, Junior HR-Manager, ...
- Payroll officer (> In de top 10 van knelpuntenberoepen van de VDAB!)
Als HR-professional ben je sowieso gegeerd op de arbeidsmarkt!
- Het werkveld bevestigt dat onze alumni (uit de voorlopers van deze bachelor) het brede palet aan verwachte competenties goed onder de knie hebben. Ze zijn meteen inzetbaar en kunnen zich makkelijk verder specialiseren op de werkvloer in functie van hun talenten en competenties.
- Veel studenten krijgen reeds een job aangeboden op hun stageplaats. Dit bevestigt de grote vraag naar HR-professionals.
- Tot slot is het duidelijk dat arbeidsmarkt- en loopbaanvraagstukken steeds hoger op de agenda komen te staan van elke manager of beleidsmaker. Dit zorgt voor een groeiende vraag naar HR-professionals die in staat zijn mens en arbeid te verzoenen.
Verder studeren?

Zie je wat langer studeren wel zitten? Je hebt heel wat opties. Ontdek ze onderaan!
- Bachelor-na-bachelor
- Verkorte bachelor
- Masteropleiding
- Postgraduaat of navorming
Een tweede bachelor via een verkort traject naar een bachelor Bedrijfsmanagement is mogelijk.
In de Banaba Advanced Business Management kan je kiezen uit een aantal trajecten. De banaba geeft ook toegang tot verkorte bachelors in het buitenland.
Na een schakelprogramma kan je overstappen naar een masteropleiding aan de universiteit.
In samenwerking met professionals kan je je – zelf als je reeds een tijdje gewerkt hebt – bijscholen via een postgraduaat. Je hebt diverse specialisatiemogelijkheden in verschillende managementdomeinen. Raadpleeg de vele opties via https://research-expertise.ucll.be/nl/navormingen.
Opleiding met steun van VDAB!
Human Resources Management in de lijst van knelpuntberoepen
Voor werkzoekenden: Wist je dat je de Bachelor Human Resources Management trouwens kan volgen met steun van VDAB? Meer uitleg over VDAB-trajecten, vind je via onderstaande link.
Samenwerken met de opleiding?*
*voor organisaties en bedrijven
Wil je graag samenwerken met onze nieuwe Bachelor HRM binnen het studieprogramma van onze opleiding, of op vlak van stages en organisatieprojecten of binnen onderzoek en dienstverlening? Laat het ons via dit formulier weten!